Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/hayathav/domains/hayathavuz.com.tr/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Sauna | Hayat Havuz Mimarlık Mühendislik
Hayat Havuz Mimarlık Mühendislik

90 212 222 68 52 - 90 533 431 95 89 info@hayathavuz.com.tr

Menu
Hayat Havuz

Havuz Sauna Spa Taahhüt İnşaat Ltd. Şti

       sau

     Saunanıza girmeden önce duş alın ve oturacağınız yere havlu serin.

Sobanızın kullanım özelliğine göre, girmeden önce saunanızı istediğiniz verimli sıcaklığa getirin.
Soba taşlarına su dökerken her seferde bir kepçeden fazla su kullanmayın.
Sauna ortamını kokulandırıyorsanız, konsantre solüsyonu kesinlikle doğrudan taşların üzerine dökmeyin. Kovadaki suya ilave ettikten sonra kullanın.
       Haftada bir saunanızı elektrikli süpürge ile temizleyin.
Kullanım sıklığına göre ayda bir sabunlu su ile ıslatılmış bir bez veya sünger kullanarak sauna duvarlarını silin. Ahşabın fazla ıslanmamasına dikkat edin.
Ahşap yüzeyde oluşabilecek çizik ve küçük darbe izlerini, ince grenli zımpara ile tesviye edin.
Sık kullanımlı saunalarda uzun zaman içinde de olsa, ter nedeni ile ahşabın yüzeyinde koyulaşmalar meydana gelebilir. Aşağıdaki basit formülü uygulayarak bu lekeleri çıkarabilirsiniz.
1 litre ılık
10 gr. Oksalit asid
25 gr. trisodium fosfat
Metal olmayan bir kapta hazırladığınız karışımı tüm yüzeye temiz bir bezle uygulayın ve kurumasını bekleyin. Daha sonra temiz su ile yıkayın.
Okzalit asit aşındırıcı ve zehirlidir. Gözler ve deri ile temastan korumak için gözlük ve eldiven kullanın.
Sauna ahşapları doğal halindedirler. Kesinlikle, boya, cila, vernik veya başka ahşap koruyucuları uygulamayın .


       Günümüzün stresli dünyasından biraz olsun uzaklaşmak istiyorsanız ailenizle, arkadaşlarınızla ya da yalnız yapacağız sauna banyosu ile kendinize sağlığınız için zaman ayırın. Günümüzde lüks olmaktan çıkan sauna, stressiz ve sağlıklı bir yaşam için her evde mutlaka olması gereken bir sağlık ürünü olduğunu kanıtlamıştır.


         Sauna terleme yolu ile vücuttaki su ve toksinlerin dengesini sağlar. Sauna banyolarının kardiyo vasküler sistem ve sağlık açısından çok önemli olan kan basıncı üzerinde çok yararlı etkileri vardır. Düzenli olarak saunaya girmek terleme yolu ile gözeneklerin açılmasını ve cildin ölü hücrelerden arınarak son derece pürüzsüz ve canlı bir görünüme ulaşmasını sağlar. Sauna dolaşım sistemini hızlandırarak ve düzenleyerek, özellikle kan proteinlerini arttırır, oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlar. Saunanın rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi ile yorgunluk ve stres gibi olumsuzlukları ortadan kaldırarak sinir sistemi için de olumlu etki yapar. Saunanın antikor üretimini arttırması bağışıklık sistemini güçlendirir ve bizi dış etkenlere karşı son derece dirençli hale getirir. Saunanın solunum yolları üzerindeki düzenleyici etkisini de unutmamak gerekiyor.


      Sauna cilt güzelliğinin yanı sıra bazı bölgelerde istenmeyen yağlanma ve selülit oluşumunu engeller. Kısaca sauna vücud sağlığı ve güzelliği için mükemmel bir yoldur.


        Sauna , beden ve ruh sağlığı için mükemmel bir ortam sağlar. Uyumlu bir sıcaklıkla toksinlerin atılması, dinlenme ve ardından soğuk su ile alınan duş, kan dolaşımını düzenler, gerginliği azaltır, dinlenme ve huzur sağlar.


    Kardiovasküler çalışma sağlar ve kalbin kondisyonunu arttırır. Yüksek ısı ortamlarında kalp atım ritmi ve kan dolaşımı hızlanır, dokulara taşınan oksijen artar.
Tempolu bir çalışma sonrasında yorgun kasların dinlenmesini sağlar.
Zihinsel gevşeme için mükemmel bir ortam yaratır.
Alergi ve üst solunum enfeksiyonlarının tedavisine yardımcı olur, eklem romatizmalarında ağrı gidericidir.
Zayıflamaya yardımcı olur. Düzenli egzersizle birlikte her seans ortalama 300 kalori yakmanızı sağlar.
Sıcaklık, cildinizdeki gözeneklerin açılmasını sağlar ve terleme yolu ile toksin atımını hızlandırır. Cildinizin pürüzsüz ve canlı kalmasını sağlar. – Düzenli ve sağlıklı uyumanıza yardımcı olur.