Warning: call_user_func_array() expects parameter 1 to be a valid callback, class '' not found in /home/hayathav/domains/hayathavuz.com.tr/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php on line 307
Havuz Kimyasalları | Hayat Havuz Mimarlık Mühendislik
Hayat Havuz Mimarlık Mühendislik

90 212 222 68 52 - 90 533 431 95 89 info@hayathavuz.com.tr

Menu
Hayat Havuz

Havuz Sauna Spa Taahhüt İnşaat Ltd. Şti

kşim

 

Havuz kimyasalları havuzlarda çeşitli amaçlar için kullanılmaktadır. Havuz kimyasalları genel olarak suyun özelliklerinin ve kimyasal yapısının düzenlenmesi ve hijyeni için kullanılmakta; daha sağlıklı bir havuz için gerekmektedir. Bu amaçla kullanılan maddeleri; klorlar, pH düzenleyiciler, dezenfektanlar, yosun önleyiciler ve çökerticiler olarak sınıflandırmak mümkündür. Hayat Havuz, havuz kimyasalları konusunda sizlere en iyi ve en kaliteli şekilde hizmet sunmaktadır.

Havuz kimyasallarından klor; özellikle dezenfeksiyon ve havuzun mikroplardan arındırılması için kullanılmaktadır. Oraninin iyi bir sekilde ayarlanmasi gerekmektedir. Kloru; sıvı klor, tablet klor ve granul klor olarak bulmanız mümkündür.

Diğer havuz kimyasallarından olan pH düzenleyiciler de oldukça önemlidir. Havuzun ortalama olarak pH sevileri 6-8 arasinda olmalidir. pH yukseltici ve pH dusurucu maddeler sayesinde uygun havuz pH degerlerini yakalayabilirsiniz.

Dezenfektanlar havuzun mikrobiyolojik olarak temizlenmesi için kullanılan oldukça önemli maddelerdir. Havuzlarin bir enfeksiyon kaynagi olmasinin onlenmesinde klor ve bazi baska dezenfektanlar kullanilabilmektedir. Yine yosun onleyiciler havuzlarda yosun birikimini onlemek icin kullanilan onemli kimyasallardir.

Son olarak da cokerticilerden bahsedelim. cokerticiler; havuzlarda filtrelerin tutamadigi partikulerin elemine edilmesinde kullanilmaktadir.

Bunlar havuzlar icin en onemli kimyasallardir. Bunlarin disinda havuzun ozelligne, kapasitesine ve kullanim amacina gore bazi baska kimyalarda kullanilabilmektedir. Hayat Havuz her turlu havuz kimyasallarini en uygun sekilde kullanmanizda sizlere en iyi, en ekonomik ve en kaliteli cozumleri sunmaktadir.